ترفند های وایمکس قسمت اول

ارسال شده توسط در آذر ۳, ۱۳۹۳ در وایمکس | ۳ نظرات

ترفند های وایمکس قسمت اول

ترفندهای وایمکس

سلام به همه وایمکسی های عزیز ،در مورد ترفندهای وایمکس سعی بر این هستش که بتونیم راه حل های رو برای افزایش کارایی و همچنین برای رفع مشکلات این سرویس در اختیار شما قرار بدیم.

سیگنال یابی مودم وایمکس

سیگنال یابی مودم وایمکس عبارت است از یافتن بهترین سیگنال در محل مورد نظر ، در مورد سرویس وایمکس شما دوستان باید توجه داشته باشین که بهترین نقطه برای قرار گرفتن مودم وایمکس کناره پنجره و در محل هایی  هست که حداقل ضخامت با محیط بیرون رو داره.

از اونجایی که سیگنال های وایمکس از تمامی سطوح عبور مکنه ولی این عبور باعث ضعیف تر شدن اون می شه باید مودم وایمکس رو به پنجره نزدیک کنیم.

در کنسول مودم چند پارامتر در قسمت وایمکس < استتوس وجود داره که مهمترین های برای سیگنال یابی RSSI یعنی شدت سیگنال دریافتی  و CINR یعنی نویز در منطقه هستش که بهنرین حالت برای شدت سیگنال عددی بین -۷۰ تا -۳۰ و بهترین حالت برای میزان نویز در منطقه عددی بین +۱۵ تا +۳۰ می باشد.

در نرم افزار دکتر وایمکس این پارامتر ها بصورت خودکار جستجو میشه تا بهترین حالت برای شما نشون داده بشه در ضمن علاوه بر این دو پارامتر ، پارامتر حیاتی دیگه ای که میزان فشار برروی مودم رو مشخص میکنه هم توسط دکتر وایمکس کنترل میشه.

دکتر وایمکس با نمایش نمودار میله ای این سه پارامتر رو به شما نشون می ده که با توجه به راهنمای فارسی کنار این نمودار شما براحتی می تونید بهترین سیگنال رو در محل کار یا منزل تون پیدا کنید.

پایان قسمت اول

لطفا نظر بدهید